Share

کارگران کشت و صنعت مهاباد امروز سه‌شنبه ۲۸ دی در ۴۵مین روز تجمع اعتراضی خود و همزمان با سفر استاندار آذربایجان غربی به مهاباد، مقابل فرمانداری این شهر اجتماع کردند.

کارگران کشت و صنعت مهاباد در 45 مین روز تجمع

کارگران که ۱۶ ماه است دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند، از ساعت ۹ صبح تا دو بعد از ظهر مقابل استانداری ایستادند اما استاندار و فرماندار مهاباد حاضر نشدند با آنها گفت‌وگو کنند.

آنان به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفتند: “۱۶ ماه دستمزد طلبکاریم، بیش از ۴۰ روز مقابل درب مجتمع در برف و سرما تجمع کردیم، ولی کسی پاسخگو نشد. حالا هم که استاندار به این شهر آمده حاضر نیست پای درددل ما بنشیند و حداقل به مشکلاتمان گوش بسپارد.

کارگران کشت و صنعت مهاباد، که در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد، حقوق و مزایایشان از ۴۵ روز پیش مقابل دفتر شرکت تجمع کرده و برای محافظت از خود چادرهایی برپا کرده بودند، روز ۱۹ دی ناگزیر شدند به خواست نیروی انتظامی چادرها را جمع کنند. با این‌حال آنها از ۲۰ دی در فضای باز و به طور ایستاده به اعتراضشان ادامه داده‌اند.

این کارگران در ۱۶ ماه گذشته تنها مبلغ‌هایی را به‌عنوان علی‌الحساب دریافت کرده‌اند و بخش زیادی از حقوق و مزایای آن‌ها باقی مانده‌ است. نیمی از ۲۰۰ کارگر این مجتمع پس از خصوصی‌سازی اخراج شده‌اند و کارگران فعلی نیز نگران‌اند که هر لحظه شغل خود را از دست بدهند.

اخبار کارگری زمانه را بخوانید: 

 

Share