ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کاله ۴ هزار کارگر را اخراج می‌کند

شرکت کاله اختلاف نظر صندوق توسعه ملی و بانک کشاورزی را دستاویز قرار داده برای تعدیل نیروی کار. این شرکت در تابستان سال جاری با همین راهکار تسهیلات ارزی دریافت کرد.

۴ هزار کارگر گروه تولیدی کاله در آستانه اخراج قرار گرفتند. مدیران شرکت می‌گویند که کوتاهی دولت در اجرای تعهدات این وضعیت را به وجود آورده است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران گروه صنعتی کاله در نظر دارد  ۳ تا ۴ هزار نفر از نیروی کار خود را تعدیل کند.

هاشم صرافی ملایری قائم مقام شرکت کاله عدم اجرای تعهد ارزی دولت به این شرکت را دلیل این اقدام اعلام کرده است.

او به خبرگزاری تسنیم گفته است که اختلاف نظر صندوق توسعه ملی و بانک کشاورزی مانع شده است از پرداخت تسهیلات ارزی به این شرکت برای واردات ماشین‌آلات خریداری شده.

به گفته صرافی به دلیل عدم پرداخت این تسهیلات، واحد تولیدی کاله در استان اصفهان بیش از یک‌سال است که متوقف شده است.

او گفته است که در صورت عدم گشایش ارزی برای این شرکت، پروژه کاله در تهران نیز متوقف خواهد شد.

قائم مقام شرکت کاله عدم پرداخت مشوق صادرات لبنیات به روسیه را یکی دیگر از تعهدات اجرا نشده دولت به این شرکت دانسته و گفته است که «۳ تا ۴ هزار نفر از پرسنل شرکت تعدیل خواهند شد تا بتوانیم در شرایط فعلی باقی بمانیم.»

گروه صنعتی کاله با بیش از ۶۰ درصد بیشترین سهم را در بازار صنایع لبنیاتی ایران در اختیار دارد.

غلامعلی سلیمانی مالک گروه صنعتی کاله یکی از ۱۰ ثروتمند ایران است که سال گذشته از سوی دولت جمهوری اسلامی به عنوان کارآفرین برتر مورد تقدیر قرار گرفت.

تابستان امسال نیز نزدیک به ۴۰۰ کارگر واحد آمل شرکت کاله از کار اخراج شدند. مسئولان این گروه صنعتی در آن زمان هم عدم دریافت تسهیلات ارزی را دلیل اخراج کارگران عنوان کردند.

اخبار کارگری زمانه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.