Share

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» شنبه ۱۶ بهمن / چهار فوریه در گزارشی اختصاصی نوشت خطوط هواپیمایی خارجی از آژانس‌های مسافرتی ایران خواسته‌اند تا از فروختن بلیط پرواز آمریکا به ایرانیان دارنده ویزای این کشور خودداری کنند.

منع آژانس‌های مسافرتی ایران از فروختن بلیط آمریکا

بنابر این گزارش، شرکت‌های هواپیمایی خارجی پس از صدور فرمان مهاجرتی ترامپ مبنی بر منع ورود شهروندان هفت کشور عمدتاً مسلمان از جمله ایران، به آژانس‌های مسافرتی ایرانی گفته‌اند که از فروختن بلیط پرواز آمریکا به دارندگان ایرانی ویزای این کشور امتناع کنند.

این اتفاق پس از آن رخ می‌دهد که قاضی فدرال ایالت واشنگتن از سیاتل فرمان ترامپ را معلق کرد. پس از لغو موقت منع ورود شهروندان هفت کشور عمدتاً مسلمان از سوی این قاضی آمریکایی، گزارش شده‌بود که گمرک آمریکا به هواپیمایی‌ها برای سوارکردن این شهروندان چراغ سبز نشان داده‌است.

آژانس مسافرتی «کوثر» در تهران به آسوشیتدپرس گفته‌است که تمامی خطوط هواپیمایی خارجی از آژانس‌های ایرانی خواستار منع فروش بلیط پرواز آمریکا شده‌اند.

این منع فروش بلیط شامل ایرانی‌تبارهای دارای گرین‌کارت یا پاسپورت آمریکایی نمی‌شود.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا جمعه گذشته دستور داده‌بود برای ۹۰ روز از ورود شهروندان ایران، عراق، لیبی، سوریه، سودان، سومالی و یمن به مرزهای ایالات متحده جلوگیری شود.


در همین زمینه

Share