Share

درپی۱۲ روز اعتصاب مداوم و تظاهرات کارگران هپکو، یک مقام استانداری استان مرکز از تصمیم به واگذاری این شرکت به یک خریدار جدید خبر داد و وعده کرد دستمزد کارگران در پی انتقال مالکیت شرکت به خریدار جدید پرداخت می‌شود.

تجمع کارگران هپکو در درون کارخانه

خبرگزاری کار ایران(ایلنا) به نقل از “ظفر افشون” معاون توسعه منابع استان مرکز نوشت در نشستی که روز گذشته (چهارشنبه ۲۹ دی) با حضور رئیس سازمان خصوصی سازی، استاندار استان مرکزی، نمایندگان منطقه در مجلس، مدیر عامل هپکو و نمایندگان شورای اسلامی هپکو برگزار شد، تصمیم گرفته شد از مالک فعلی سلب مالکیت و کارخانه به خریدار دیگری واگذار شود.

افشون افزوده است: “پیش بینی می‌شود ظرف هفته آینده هپکو به خریدار جدید واگذار و حقوق کارگران نیز پرداخت شود.” وی همچنین خبر داد استانداری مرکز تصمیم گرفته است برای بالابردن ظرفیت تولید کارخانه تسهیلات جدیدی به آن اختصاص دهد.

کارگران هپکو که پس از خصوصی سازی این شرکت تعدادشان به حدود ۱۴۰۰ تن کاهش یافته است، ۵ ماه است دستمزد و مزایای خود را دریافت نکرده‌اند. اعتصاب اخیر آن‌ها روز ۱۸ دی با راهپیمایی به مرکز شهر اراک آغاز شد. روز بعد نیروی انتظامی از خروجشان از شرکت جلوگیری کرد. از این رو به تجمع اعتراضی در درون شرکت ادامه دادند.

آن‌ها روز چهارشنبه ۲۹ دی نیز راهپیمایی کردند. فیلم راهپیمایی آنان، که گفته می‌شود بطرف استانداری مرکزی در اراک صورت گرفته، در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

هپکو سازنده تجهیزات سنگین و توزیع و پشتیبانی ماشین‌الات کشاورزی، معدنی و راه‌ سازی است و سال ۱۳۵۱ با مشارکت ۵ شریک خارجی ایجاد شده است.


اخبار کارگری زمانه را بخوانید:

Share